Mutfak Tadilatında En Önemli 7 Kural

Mutfak Tadilatında En Önemli 7 Kural

Birçok kişi, bir mutfak yenileme işleminin uzun bir zaman gerektirdiğini düşünür, bu şaşırtıcı değildir, çünkü mutfaklarımız genellikle ailelerimizle değerli zamanı geçirdiğimiz, misafirlerle dolu bir evi eğlendirdiğimiz ya da sadece yemek pişirme sanatının tadını çıkardığımız evin kalbi olarak kabul edilir.

Güzel bir mutfak alanı yaratmanın heyecanı, genellikle bilinmeyenin korkusunun yanı sıra, sadece dağınık bir tadilatla uğraşma anlamına gelir.
Truva olarak, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda, tasarım, ürün performansı veya inşaat hakkında her şeyi bilmelerinin beklenmediğine ve onlara fikir vererek proje boyunca onlara rehberlik etmenin sorumluluğu bilincindeyiz.

Diğer pek çok girişimde olduğu gibi, bir yenilemeyi organize bir şekilde ele almak her zaman en iyisidir.

1. Adım Planlama

Bu aşama genellikle kendi başınıza vermeniz gereken bazı ön kararları gerektirir. Dikkate almanız gereken en önemli ayrıntılardan biri, çoğu zaman için ne kadar istekli veya yetkin olduğunuzdur. Gelirinizden daha fazlasını harcamamanızı sağlamak için bir bütçe gereklidir ve daha da önemlisi, tadilatın kapsamını belirleyebilir.

Bu aynı zamanda beğendiğiniz mutfakların ve tadilatınıza dahil etmek isteyebileceğiniz ürünlerin resimlerini derleyeceğiniz aşamadır. Size çekici gelen mutfak veya kaplama görüntüleriyle bir dosya oluşturmak, genel tarzınızı (modern, geleneksel, sıra dışı, maliyeti, aksesuar, mutfak tezgahı ve hatta eklektik tesisatı vs.) belirlemenize yardımcı olacaktır ve daha da önemlisi, tadilatın kapsamını belirleyebilir.

2. Adım Profesyonel Destek

Yenileme çalışmalarınıza devam etmeye hazır olduğunuz gün geldi ve projenizi kime emanet edeceğinizi belirlemeniz gerekecek.

Bu bir şirketin, memnun müşteriler tarafından çevrimiçi olarak yayınlanan referansları veya çevrenizdeki tavsiye üzerine araştırabileceğiniz uygulama firmalarıdır.

İyi bir tasarım ve yapım şirketi, çeşitli tarzlarda sunum ve fiyat endeksinin Önemli olacağı bir dönem olacaktır.

3. Adım Tasarım Düzen

İyi bir mutfağın en önemli yönlerinden biri de yerleşim düzenidir. Verimli mi, işlevsel mi ve ailenizin ihtiyaçlarını karşılıyor mu?

Bütçe izin veriyorsa, bu alana değerli kare görüntüleri ekleyebileceğiniz yerdir. Belki daha iyi akış için birkaç cihazı taşımanız gerekiyor ya da mevcut düzen gayet iyi çalışıyor olabilir. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, bu adım harika bir mutfağın temelini oluşturacaktır.

4. Adım Tarzınız ve Talepleriniz

Artık siz ve tasarımcınız düzeninizi tamamladığınıza göre, her bir bölgenin nasıl yapılandırılmasını istediğinize ve hangi özellikleri onsuz yaşamak istemediğinize karar vermenin zamanı geldi. Çoğu ev sahibi aynı zamanda geleceklerini de düşünüyor ve sadece bugün uygun olmayacak, aynı zamanda önümüzdeki yıllarda gerekli olacak özellikler de eklemeyi düşünüyor.

Tasarımınıza neleri dahil edeceğinizi belirledikten sonra, şu son seçimlerini yapmanın zamanı geldi: Dolap modelleri, ahşap türleri, Mutfak Tezgah malzemesi, alin kaplama malzemesi ve tasarımı. Yer döşeme malzemesi, Aletler, Musluk ve dolap donanımı, duvar boya renkleri, Aydınlatma vb.

5. Adım Fiyatlandırma ve Sözleşme

Artık son bir düzeniniz ve bitiş programınız olduğuna göre, tadilatınız için kesin fiyatlandırma almaya hazırsınız.
Teklifiniz işin kapsamını, dahil edilen bitişleri, teslim sürelerini ve gerekli ödeme planını açıkça belirtmelidir. Teklifi inceledikten ve bir sözleşmeyle ilerlemeye karar verdikten sonra, tasarımcınız bir proje başlangıç tarihi ve tahmini zaman çizelgesi sağlayacaktır.

6. Adım Montaj Öncesi

Başlangıç tarihiniz yakında gelecek ve şimdi alanın yıkıma hazır olmasını sağlamanın zamanı geldi. Bu genellikle mutfak eşyalarınızı temizlemek, bağışlamak ve tasnif etmek için en iyi zamandır, bu da yeni mutfağınızı düzenlemeyi kolaylaştıracaktır.

Başka bir odada yeniden kullanmayı planladığınız dolapları işaretlediğinizden ve yüklenicinin inşaat sırasında alana erişmesi için verimli bir yol belirlediğinizden emin olun.

Zeminleri ve mobilyaları inşaat trafiğinden ve tozdan korumak için biraz daha fazla zaman, proje sonunda çabalarınıza değecektir.

7. Adım Montaj

Bugün başlangıç tarihiniz ve uzun zamandır beklenen hayaliniz gerçek olacak. Yenilemenin kapsamı, birkaç günden birkaç aya kadar değişebilen projenin uzunluğunu belirleyecektir. Her zaman yüklenici ve tasarımcınız ile açık bir iletişim kurmanızı tavsiye ederiz, böylece öngörülemeyen herhangi bir koşul hemen ele alınabilir.

Tebrikler, projeniz şimdi tamamlandı. Püf noktası listenizdeki tüm öğeleriniz ele alındı, dolaplarınız yeniden monte edilerek mutfak tezgâhınız ve diğer aksesuarlar tamamlandı. Şimdi yeni Mutfağınızın tadını çıkarma zamanı.

Afiyet Olsun!