Hem para kazanıyorlar, hem de eğitimli oluyorlar

Hem para kazanıyorlar, hem de eğitimli oluyorlar

Erenler ilçesinde faaliyet gösteren Truva Granit bir ilke imza atmak istiyor. Granit ve Mermer konusunda okul eğitimi olmadığı için bu açığı kendi iç bünyesinde meslek okullarından aldıkları personelleri sektöre uygun birer kalifiye elamana çevirip, ülkenin eğitimli personel yetiştirmesine katkı veriyor.

TUNCER: “Personelimiz Tüm sosyal haklardan yararlandırıyoruz”

İş istihdamı, il ve ülke ekonomisine katkı sağlayan Sakarya'lı Granit Mermer Firması Truva Granit'in önceliği eğitim. “Hem öğren hem kazan” sloganıyla dikkat çeken ve aynı zamanda Silestone, Çimstone ve Belenco gibi Dünya markalarının da Sakarya bayiliğini yapan Truva Granit, meslek okullarında olmayan Mermer ve Granit bölümlerin bir nevi eksiğini kapatıyor. Meslek lisesi mezunlarını bünyesine katarak, hem bir okul gibi eğitim veriyor hem de bu süre zarfında çalışan bir işçi gibi tüm sosyal haklarını bu eğitimden geçen personele vermekten geri kalmıyor. Personel hem eğitiliyor hem de para kazanıyor. Eğitimlerin sonunda kalfa ve ustalık seviyesine ulaşan personel ise günümüz şartlarının çok üstünde dolgun maaş fırsatı yakalıyor. Yüksel teknoloji ürünü CNC makinaları ile uygulayıcı olarak hizmet veriyor. Amerika'da doğal taş endüstrisinin prestijli Türk Markası Troy Granite tarafından Türkiye Granit olarak ticari faaliyetlerini Sakarya'nın Erenler ilçesinde hizmet vermeye devam ediyor.

TUNCER: “Sakarya'dan birçok ülkeye ihracat yapıyoruz”

Truva Granit Firması Yönetim Kurulu Başkanı, MÜSİAD Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Tuncer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “İstihdam seferberliği çağrısına” cevap vererek her geçen gün daha çok personel ve daha çok istihdam hedefine ulaşarak üretim gücümüzü çoğaltıyoruz. Çevreye duyarlı bir işletme olarak, okul gibi çalışıyoruz. Makine parkı gibi çeşitli yeniliklere ayak uyduruyoruz.  Firmamız bir Sakarya markasıdır. Sakarya'dan birçok ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu şehirde iş yapıyoruz ve şehrimize katma değer sağlıyor, iş istihdamı ile ülkemize katkı vermeye gururla devam ediyoruz" diyerek "Cumhurbaşkanımızın çağrısına tüm firmalarımızı davet ediyorum" şeklinde mesaj verdi